Do czego służy śrutownica turbinowa?

Dodano: 2022-01-25

Nowoczesny zakład przemysłowy na każdym etapie produkcji potrzebuje niezawodnego sprzętu. Dzięki czemu praca jest efektywna a świadczone usługi, są na najwyższym poziomie. Jednym z typów maszyn, których nie może zabraknąć na hali produkcyjnej są śrutownice pozwalające na osiągnięcie optymalnych wyników śrutowania. Tego typu maszyny dzieli się na pneumatyczne (ciśnieniowe, iniekcyjne czy też do pracy na mokro) oraz wirnikowe. Czym wyróżnia się śrutownica wirnikowa?

Śrutownica wirnikowa — czym jest i jakie ma zastosowanie?

Trudno wyobrazić sobie produkcję bez udziału śrutownic. Dlaczego? Są one ważne z tego względu, że świetnie sprawdzają się podczas oczyszczania oraz ujednolicania struktury i powierzchni zarówno metalowej, betonowej, jak i z tworzywa sztucznego. Tego typu maszyny okazują się również bezcenne podczas wykonywania takich czynności jak:

Śrutownice wirnikowe służą do oczyszczenia danego detalu niezależnie od tego, czy z jego powierzchni trzeba usunąć pozostałości po lakierze, farbie, nagarze czy rdzy. Te maszyny poradzą sobie z wyeliminowaniem niepożądanego nalotu, niezależnie od tego, z czego będzie on się składał. Ponadto trzeba dodać, że śrutownice wirnikowe wyróżniają się dużym stopniem zautomatyzowania produkcji, co oznacza, że z powodzeniem mogą wyręczać pracowników w żmudnych i trudnych pracach. To właśnie wirniki narzutu ścierniwa sprawiają, że możliwe jest szybkie oraz skuteczne oczyszczenie detali z wszelkiego rodzaju powłok, nawet tych w postaci tlenków. Co więcej, pozwalają one na czyszczenie większości części maszyn, a także drutów, wałów, profili, blach czy też detali kutych, dzięki czemu te maszyny są tak chętnie wybierane przez osoby szukające specjalistycznego sprzętu.