Piaskarki kabinowe

Piaskarki kabinowe dostępne w naszej ofercie to urządzenia, które szybko i wydajnie oczyszczają powierzchnie, a także matują materiały. Dostarczamy piaskarki kabinowe charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania, łatwością obsługi, a także bezawaryjną eksploatacją. Urządzenia znajdują zastosowanie głównie w sektorze przemysłowym, a także warsztatach mechanicznych. Przy wyborze kabiny do piaskowania należy dokładnie zweryfikować swoje potrzeby i wymagania względem urządzenia. W ofercie firmy Auer znajdą Państwo wiele rodzajów kabin piaskarskich, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zastosowanie piaskarek kabinowych

Piaskarki kabinowe sprawdzą się w kontakcie z różnorodnymi materiałami, takimi jak metal, szkło, drewno, kamień czy tworzywa sztuczne, np. guma. Piaskarki kabinowe umożliwiają sprawne i dokładne oczyszczenie skorodowanych powierzchni metalowych. Z tego powodu doskonale sprawdzą się podczas renowacji różnorodnych elementów metalowych. Szczególnie często stosowane są w warsztatach samochodowych – skutecznie usuną zanieczyszczenia z felg czy części układu hamulcowego. Co więcej, piaskarki kabinowe sprawdzą się podczas prac artystycznych.

W przypadku warsztatów samochodowych piaskarki kabinowe stanowią doskonałe narzędzie do przygotowania powierzchni metalowych przed malowaniem czy konserwacją. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie idealnie czystego podłoża, co przekłada się na wysoką jakość wykonywanych usług. Piaskarki kabinowe są również nieocenione w usuwaniu zanieczyszczeń z różnych części samochodowych takich jak felgi, zaciski hamulcowe czy tarcze. Szybkość i precyzja działania piaskarki sprawia, że wiele warsztatów docenia jej zalety.

JAK DZIAŁAJĄ KOMORY PIASKARSKIE?

Kabiny piaskarskie, zwane też komorami piaskarskimi, działają w układzie zamkniętym. Z dna zbiornika pobierane jest specjalne ścierniwo, które następnie zostaje wydmuchane przez sprężone powietrze z dyszy pistoletu do piaskowania. Pistolet pozwala kierować strumień ścierniwa w stronę oczyszczanej powierzchni. Piaskarki kabinowe to urządzenia wszechstronne, które mogą być używane do usuwania rdzy, farby i osadu. Ponadto nasze piaskarki spełniają wymogi dotyczące ochrony środowiska. Dzięki systemowi bezpyłowemu, substancje nie wydostają się na zewnątrz, co sprawia, że piaskowanie jest procesem neutralnym dla przyrody środowiska naturalnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą piaskarek kabinowych.

Zalety kabin piaskarskich

Kabiny piaskarskie mają wiele zalet. Zapewniają czystość w miejscu pracy; do kabiny można podłączyć wyciąg bądź urządzenie filtracyjne, który usunie wszelkie zanieczyszczenia. Kabiny piaskarskie to urządzenia łatwe w przechowywaniu – ze względu na swoje rozmiary zajmują niewiele miejsca i mogą stać na każdej powierzchni, zarówno drewnianej, jak i metalowej i kamiennej. Kabiny piaskarskie są również wygodne w użytkowaniu – posiadają drzwi z trwałym zamknięciem, przez które z łatwością wyjmiesz i włożysz oczyszczany przedmiot. Okno wbudowane w drzwiach kabin piaskarskich pozwoli Ci na obserwację procesu czyszczenia.

Kabiny do piaskowania to urządzenia w pełni bezpieczne. Oferujemy kabiny, dzięki którym proces oczyszczania powierzchni odbędzie się bez większych problemów. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Oferujemy kabiny do piaskowania wykonane z materiałów najwyższej jakości, które są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kabiny piaskujące zaprojektowane są tak, by użytkownik był bezpieczny podczas pracy urządzenia. Kupując naszą kabinę do piaskowania, możesz mieć pewność, że będzie Ci ona służyć przez wiele lat. Wszystkie oferowane przez nad urządzenia mają wieloletnią gwarancję użytkowania.

Kabina do piaskowania – jak jest zbudowana?

Kabiny do piaskowania składają się przede wszystkim z drzwi oraz stalowej konstrukcji spawanej. Blacha ma grubość od 3 do 4 mm. Wnętrze komory piaskarskiej oraz drzwi kabiny może zostać wyłożone gumą, która skutecznie wygłusza maszynę oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi.  Podstawą działania piaskarki kabinowej jest wykorzystanie strumienia ściernego, który pod dużym ciśnieniem oczyszcza powierzchnię obrabianego elementu. Dzięki temu, możliwe jest szybkie i precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń, rdzy czy farby. Piaskarki kabinowe charakteryzują się zamkniętą konstrukcją, która pozwala na skoncentrowanie procesu piaskowania na niewielkim obszarze oraz minimalizowanie pylenia. Kabinę można wyposażyć w specjalne rękawice oraz okno wziernikowe, co ułatwia kontrolę pracy nad detalami. 

Przemysłowa piaskarka kabinowa

Przemysłowa piaskarka kabinowa to wyjątkowo wydajne urządzenie, które przystosowane jest do gruntownego oczyszczania powierzchni przedmiotów metalowych za pomocą ścierniwa wspomaganego wysokim ciśnieniem. Stanowisko robocze umożliwia regulację ciśnienia w zależności od rodzaju i zakresu przeprowadzanych prac. Obróbka odbywa się przy pomocy odpowiednio dobranego ścierniwa, które wyrzucane jest przez strumień sprężonego powietrza na obrabianą powierzchnię. Sposób działania kabinowej piaskarki ciśnieniowej sprawia, że urządzenie to umożliwia skuteczne i dokładne oczyszczenie nietypowych przedmiotów i trudno dostępnych obszarów czyszczonych powierzchni.

Jednym z kluczowych elementów charakteryzujących piaskarkę kabinową jest jej zamknięta konstrukcja, która pozwala na pracę w kontrolowanym środowisku. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie rozproszenia ścieralnego materiału poza obszar roboczy oraz znaczące ograniczenie emisji pyłu podczas pracy. Ponadto, kabina jest często wyposażona w system oczyszczania powietrza i filtracji cząstek ścieralnych, co przekłada się na lepszą jakość powietrza i bezpieczeństwo pracy.
 

Bezpieczeństwo użytkowania kabiny do piaskowania

Kabina do piaskowania to specjalistyczne stanowisko do obróbki strumieniowo-ściernej metalu, które wykorzystywane jest w przemyśle. Kabina przeznaczona jest do oczyszczania niewielkich elementów, za to ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych powierzchni przedmiotów. Bezpieczeństwo użytkowania kabiny do piaskowania jest niewątpliwym atutem tego sposobu obróbki oczyszczanych powierzchni. Ponieważ ścierniwo zamknięte jest we wnętrzu kabiny, nie dochodzi do jego niekontrolowanych strat. Ta technika obróbki jest również przyjazna dla otoczenia – podczas pracy nie dochodzi do rozprzestrzeniania się pyłu i nadmiernego hałasu poza kabinę roboczą. Wysokiej klasy kabina do piaskowania to przydatne rozwiązanie, które usprawnia prace w warsztatach i zakładach przemysłowych, stosujących piaskowanie metalu w codziennych procesach produkcyjnych.