Ścierniwa

Wszystkie stosowane przez nas ścierniwa są pozbawione wolnej krzemionki oraz substancji rakotwórczych i toksycznych. Odpowiadają rozporządzeniu TRGA 503 dotyczącemu substancji niebezpiecznych w odniesieniu do ścierniwa.

ŚCIERNIWA METALICZNE

Ścierniwa metaliczne dostępne są w formie kanciastej oraz kulistej. Produkowane są one z różnych materiałów: z surowego żelaza, żeliwa, staliwa, metali nieżelaznych itp. Możliwe są do zastosowania w różnych granulacjach i posiadają różne stopnie twardości.

Ścierniwa AUER:

KULKI SZKLANE & KULKI CERAMICZNE

Kulki szklane składają się w ok. 71% z krzemionki, przy czym dwutlenek krzemu jest w nich chemicznie związany. Ciężar właściwy kulek szklanych wynosi 2,48, a twardość w skali Mosh’a 5,5-6.
Kulki ceramiczne stanowią alternatywę dla kulek szklanych w procesach śrutowania, charakteryzują się jednak dłuższą żywotnością.

Ścierniwa AUER:

TWORZYWA SZTUCZNE

Ścierniwa z tworzyw sztucznych produkowane są na bazie tworzyw sztucznych i związków takich jak poliamidy i żywice aminowe. Są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów ziaren.

Ścierniwa AUER:

KORUND

Korund składa się w 81 lub 95-99 % z tlenku glinu. Tlenek krzemu jest w nim chemicznie związany. Twardość w skali Mosh’a wynosi prawie 10.

Ścierniwa AUER:

GRANULAT NATURALNY

Granulaty naturalne produkowane są z produktów naturalnych takich jak łupiny orzechów włoskich, pestki oliwek itp. Twardość w skali Mosh’a wynosi 2,5. Dostarczane są w najróżniejszych granulacjach.