Jakie śrutownice nadają się do pracy na mokro?
Dodano: 2023-05-12Śrutowanie na mokro to popularna metoda przygotowania powierzchni, wykańczania i czyszczenia, która wykorzystuje mieszaninę wody, ścierniwa i sprężonego powietrza. Tego typu śrutownice zużywają mało energii i wytwarzają minimalną ilość pyłu. Obróbka na mokro jest idealna do stosowania na metalu, plastiku, szkle i ceramice oraz może być używana do usuwania rdzy, farby i zanieczyszczeń z powierzchni, jak również do usuwania zadziorów. Jaki sprzęt do tego typu zadań wybrać?
Wybór odpowiedniego sprzętu do śrutowania na mokro
Obecnie na rynku jest dostępnych kilka propozycji śrutownic do pracy na mokro. Jedną z nich jest urządzenie ciśnieniowe wyposażone w dyszę wodą. Wykorzystuje ono ciśnienie wody do wypychania śrutu z dyszy, dzięki czemu umożliwia dokładne czyszczenie powierzchni bez tworzenia pyłu. Śrutowanie na mokro staje się przyjemniejszą czynnością, dzięki wykorzystaniu modelu obrotowego, zapewniającego wysoką skuteczność czyszczenia.
Należy też wspomnieć o śrutownicy zanurzeniowej, ponieważ pozwala ona na umieszczenie elementów w komorze. Warto wykorzystać to urządzenie do oczyszczania części metalowych, np. tych samochodowych. Śrutownice do pracy na mokro cechują się wysoką skutecznością podczas usuwania zabrudzeń z powierzchni, rdzy i farby. Radzi sobie też z matowieniem, docieraniem i gratowaniem powierzchni.
O czym należy pamiętać, wybierając śrutownicę?
Wybór odpowiedniego sprzętu do śrutowania na mokro jest kluczowy dla efektywnej pracy i uzyskania pożądanego wykończenia powierzchni. Tego typu sprzęty różnią się od modeli tradycyjnych tym, że są wyposażone w dysze, które są zasilane strumieniem wody lub innym płynem. W zależności od pożądanego efektu i rodzaju wykonywanych prac należy wybrać sprzęt odpowiadający naszym potrzebom.