Jaka piaskarka zda egzamin w warsztacie samochodowym?

Dodano: 2024-04-22

Wybór odpowiedniej piaskarki do warsztatu samochodowego może być kluczowy dla efektywności pracy i jakości wykonywanych usług. W artykule porównamy kilka powszechnie stosowanych typów piaskarek, aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie najlepszego urządzenia do Twojego warsztatu. Zapraszamy!

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie to proces mechanicznego oczyszczania powierzchni za pomocą strumienia ściernego materiału pod ciśnieniem. Materiał (granulat w postaci ścierniwa trwałego i ekologicznego wielokrotnego użytku – zamiast piasku kwarcowego) uderza w czyszczoną powierzchnię z dużą siłą, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, rdzę czy farbę. Dzięki temu uzyskuje się gładką i czystą powierzchnię, idealną do nałożenia nowej warstwy farby czy ochronnej powłoki. Piaskowanie jest szczególnie popularne w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie często stosuje się je do oczyszczania karoserii samochodów, podzespołów, felg czy elementów zawieszenia z rdzy, farb czy innych zanieczyszczeń. 

Jakie rodzaje piaskarek znajdziemy na rynku?

Piaskarka to niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych, możemy zdecydować się na piaskarkę ręczną lub automatyczną. W ramach obróbki ręcznej operator, poruszając dyszą, oczyszcza powierzchnie detali. W ramach obróbki automatycznej piaskowany element umieszczany jest w maszynie, a proces obróbki realizowany jest automatycznie.

Czym charakteryzują się piaskarki Auer?

Piaskarki Auer dostępne w naszej ofercie, to specjalistyczne urządzenia, które znalazły zastosowanie przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym. Zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania, które znacząco ułatwiają pracę: systemy automatycznego podawania ścierniwa, regulacji ciśnienia powietrza czy odsysania pyłu. Dzięki temu, piaskarki ciśnieniowe Auer są niezwykle precyzyjne i efektywne, co pozwala na uzyskanie idealnych rezultatów – nawet przy bardzo wymagających zadaniach. Piaskarka Auer jest w stanie usunąć zarówno drobne zanieczyszczenia, jak i mocno utwardzone powłoki z różnorodnych elementów konstrukcyjnych.