Zastosowanie myjek kabinowych w obróbce detali
Dodano: 2023-03-08Usuwanie brudu, a w szczególności tłustych plam z detali nie jest prostym zadaniem. W związku z tym w warsztatach oraz zakładach przemysłowych do tego celu wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, jakim jest m.in. myjka ciśnieniowa kabinowa. Pozwala ona na dokładne i szybkie uporanie się z niepożądanymi zabrudzeniami, dzięki czemu detale mogą być ponownie użyte. Co warto wiedzieć o tego rodzaju myjkach?
Kiedy myjka kabinowa jest przydatna?
Myjka ciśnieniowa kabinowa okazuje się niezawodna wszędzie tam, gdzie należy wyczyścić części z tłuszczu. W związku z tym można ją znaleźć w warsztatach i serwisach samochodowych. Sprzęt dobrze oczyści m.in. silnik, skrzynie biegów, filtry. Należy dodać, że dla skuteczności działania urządzenia znaczenia nie ma wielkość danego elementu — niezależnie od jego wymiarów, zabrudzenia zostaną usunięte.
W związku z tym, że myjki kabinowe wykorzystują wysokie ciśnienie, nie trzeba do nich stosować mocnych środków chemicznych a łagodny, ekologiczny preparat. Dzięki temu powierzchnia detali nie zostanie uszkodzona. Myjki kabinowe są wykorzystywane zarówno w procesie produkcji, jak i regeneracji części. Z powodzeniem oczyszczają detale o skomplikowanych kształtach, a także małe i sypkie elementy. Należy dodać, że poza usuwaniem tłuszczu myjki zrealizują proces fosforanowania, a także usuną wióry z powierzchni.
Jak działają myjki ciśnieniowe kabinowe?
Czyszczone detale są umieszczone w koszu, co zapobiega ich niekontrolowanemu przemieszczaniu podczas procesu. Myjka kabinowa wykorzystuje medium, które przepływa przez system filtracyjny, pompę i dysze natryskowe. Płyn pod wysokim ciśnieniem oddziałuje na powierzchnię elementu, z którego są usuwane zanieczyszczenia. Co ważne — detale są w myjce obracane, dlatego na ich powierzchni nie pozostają żadne zabrudzenia.